O firmie

Spółka została powołana w 1991 roku. Jako pierwsza w Polsce firma niepaństwowa i niezrzeszona w POLMOS-ie otrzymała koncesję na wyrób i oczyszczanie spirytusu oraz wyrób i rozlew wódek. W 1992 r. rozpoczęto produkcję spirytusu rektyfikowanego,a w październiku ruszyła produkcja napojów : kruszonów i wódek. W 1993 r. uruchomiono następną linię rozlewu wódek.

W 1994 r. rozpoczęto nową inwestycję Zakład Odwadniania Spirytusu, a w czerwcu 1995 r. ruszyła produkcja etanolu i koncentratu AB do celów paliwowych. W 1995 r. poszerzono asortyment produkowanych wódek o Gorzałkę Wielkopolską, która w krótkim czasie zdobyła duże uznanie konsumentów.

W roku 1998 rozpoczęto współpracę z Firmą Belvedere Dystrybucja (obecnie Sobieski) na podstawie umów handlowych w zakresie produkcji wódek znanych marek
tj. Sobieski, Pszeniczna, Hetman, Pierre Cardin. Od tego momentu następuje bardzo dynamiczny rozwój zakładu, wyrażający się kilkunastokrotnym wzrostem produkcji i sprzedaży wódek, a prowadzone inwestycje zapewniają ciągłe unowocześnianie procesów technologicznych i wzrost potencjału.

W listopadzie 2000 r. uruchomiono w Kołaczkowie nowoczesną linię rozlewniczą o dużej wydajności. Również w tym samym czasie rozpoczęła pracę nowoczesna linia do produkcji wódek w pojemnościach miniaturowych (0,05; 0,10; 0,20) i innych, niestandardowych. ALCO PEGRO w Kołaczkowie jako kontynuator tradycji gorzelnictwa wielkopolskiego, jest znanym na rynku producentem napojów alkoholowych oraz destylatu rolniczego i alkoholu etylowego rolniczego o najwyższych parametrach jakościowych i smakowych. Dążeniem naszej Spółki jest, aby w ramach jedynie naszej działalności, stać się producentem zamkniętego procesu wytwarzania wódek, tzn. poprzez proces produkcji destylatu rolniczego z własnego zboża we własnej gorzelni. Taki cykl produkcji umożliwia pełną kontrolę jakości surowca na poszczególnych etapach i w efekcie pozwala na uzyskanie żądanej jakości wyrobów tak, aby konsumenci mieli pewność, że oferujemy im produkty o najwyższej kontrolowanej jakości.

Wódka Gorzałka Wielkopolska produkowana w ALCO PEGRO posiada certyfikat godła "Dobre, bo Polskie". Natomiast wódka Sobieski produkowana również w ALCO PEGRO otrzymała najwyższe wyróżnienie - godło "TERAZ POLSKA".

Wódki nasze są poddawane stałej analizie i kontroli. Ponadto wprowadzenie naszego produktu na rynek poprzedzone jest szczegółowym badaniem całego procesu technologicznego. Dokładna kontrola jakości, Stały Nadzór Kontroli Skarbowej i własny reżim produkcyjny powodują, że reklamacje naszych wyrobów się nie trafiają .

Na uwagę zasługuje wystrój wódki Gorzałka Wielkopolska. Jej kwadratowa butelka umieszczona w fantazyjnym, wiklinowym koszyczku nawiązuje do staropolskiej tradycji. Doskonale pasuje na specjalne okazje, uroczystości biesiadne lub jako wyszukany prezent. Filarem działalności naszej firmy obok produkcji jest sprzedaż wyrobów na terenie całego kraju i za granicą, która pozostaje w ścisłym związku z firmą Sobieski Spółka z o.o.

 

Od dnia 26.07.2006 r. nazwa firmy ALCO PEGRO Sp. z o.o. została zmieniona na SOBIESKI TRADE Sp. z o.o.

W latach 2006 - 2007 Spółka już jako Sobieski Trade nabyła 100% udziałów w 8 firmach zajmujących się hurtową sprzedażą alkoholi, planując w perspektywie kilku lat przestawienie swojej podstawowej działalności na dystrybucję alkoholi. W kolejnych latach firmy te w ramach przynależności do Grupy Sobieski standaryzowały swoje procesy biznesowe aby w przyszłości mogły być skonsolidowane w jedną firmę.

W latach 2013 - 2014 Sobieski Trade przeprowadziła konsolidację nabytych wcześniej hurtowni alkoholowych i obecnie prowadzi swoją działalność w 19 oddziałach w kraju, zatrudniając ponad 400 pracowników i pokrywając dystrybucyjnie ok. 2/3 terytorium Polski.

Portfel aktywnych klientów Sobieski Trade liczy dziś ponad 13 tysięcy odbiorców detalicznych. Firma współpracuje także ze wszystkimi liczącymi się producentami oraz importerami alkoholi w Polsce. Asortyment towarów dostępny w oddziałach Sobieski Trade składa się z ponad 1.500 pozycji alkoholi mocnych, win, piw oraz napojów.

Cele jakie Sobieski Trade stawia sobie na najbliższe lata to specjalizacja w dystrybucji szerokiego portfolio alkoholi oraz wdrożenie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarach handlu, logistyki, promocji, nakierowanych na obsługę sklepów i gastronomii.

Podstawą naszego biznesu są odnoszący sukces klienci i oni są w centrum naszego zainteresowania, a naszymi działaniami chcemy wspierać ich sukces.

Zarząd SOBIESKI Trade Sp. z o.o.:

Sławomir Cieślar - Prezes Zarządu
Grzegorz Stanicki - Wiceprezes Zarządu

Firma SOBIESKI TRADE Sp. z o.o. jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr. KRS: 0000056903,
NIP: 667-000-40-78.Sobieski Trade sp. z o.o.